fbpx
саб. Авг 8th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Потпретседателот на СДСМ и напиша песна на Тамара, таа со неа доби награда во Албанија

Евровизиската претставничка Тамара Тодевска во шоуто „Кенга маџик“ ја промовираше новата песна „Monsters“, авторско дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, со текст на Коста Петров.

Тодевска беше прогласена за најдобар интернационален артист. Таа изјави дека е пресреќна поради наградата која ја доби во Албанија, потенцирајќи дека истата ја посветува на семејството и Македонија.