Македонија

Приведени три стриптизерки од кафич во Тетово

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчеравечер ( 25/26 септември ) од 22 до 1 часот, спровеле акциска контрола во угостителскиот објект „Ориентал АС“, лоциран покрај автопатот Гостивар-Тетово, во Жеровјане, сопственост на 28-годишен жител од тетовското село Боговиње.

При контролата, во објектот затекнати се шест женски лица ( танчерки ), од кои 3 од Република Србија и 3 македонски државјанки.

Трите српски државјанки на возраст од 21 ( две ) и 26 години ( една ), приведени се во Полициската станица Тетово, по што предадени се во Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија за натамошна постапка.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток