fbpx
саб. Мај 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Министерот Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во моментов е во посета на пациентот, на кој му беше трансплантирано срце. Синоќа, за првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор.

фото: Министертво за здравство