fbpx
нед. Јан 17th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТО: На Охрид му се случува гужви насекаде, полни дел од кафулињата и редици пред маркети

Охридската чаршија денеска е преполна со посетители од другите градови, кои вчера избегаа од другите градови каде е прогласен карантин до понеделник наутро.

Дистанца меѓу нив има, но очигледно е дека наплив на домашни туристи има и по гужвите во кафитериите.

Полни се и маркетите, каде има долги редици доколку некој сака да испазари намирници за викендот.