Скопје

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, пајакот подигнал 62 возила

Вкупно 11 сообраќајки се случиле вчера на подрачјето на СВР Скопје, во кои шест лица се здобиле со лесни телесни повреди, а во осум од нив е предизвикана материјална штета.

Седумдесет и тројца возачи се движеле со поголема брзина од дозволената со сообраќаен знак, информира денеска СВР Скопје. Исклучени од сообраќај се 14 возачи, од нив тројца управувале возило под дејство на алкохол, 10  биле без возачка дозвола, а еден бил возач почетник. Десет возила се исклучени од сообраќај поради тоа што биле нерегистрирани.

Пајакот подигнал 62 возила.

Одделението за превенција денеска ќе  реализира посебна воспитна мерка сообраќајна поука, на која   ќе присуствуваат  граѓани   учесници во сообраќајот кои сториле прекршоци по разни основи во својство на возачи (мобилен, појас, престројување и брзина).

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток