fbpx
пон. Авг 3rd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Владата во демантира МВР: Опожареното возило не е во наша сопственост

Владата демантира дека е опожарено возило во нивна сопственост.

Опожареното возило „ауди 4“ на улица „Димитар Влахов“, не е во сопственост на Владата, се вели во демантот од Владата.

Инаку првичната информација беше дека утрово во 02:30 часот во СВР – Скопје било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Кеј Димитар Влахов“, настанал пожар, при што била опожарена сува трева и заден дел на паркирано патничко возило „ауди 4“, без регистарски ознаки, сопственост на Владата на Република Северна Македонија.“

фото: Архива