fbpx
сре. Јул 29th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Голем пожар над Арачиново, гори селската депонија

Голем пожар избувна кај депонијата во близина на село Арачиново. Според надлежните, пожарникарите се веќе на терен и интервенираат со две возила.

Според објавените фотографии на социјалните мрежи, може да се забележи дека станува збор за голем пожар.

Skopje gori, ustvari Nad Skopje gori, valjda nad Aracinovo toj del…

Geplaatst door Dragan Antonovski op Woensdag 29 juli 2020