fbpx
саб. Авг 1st, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Што е тоа социјална дистанца? Охридските плажи преполни

На социјалните мрежи постојано се споделуваат видеа и фотографии од преполни Охридски плажи. И покрај препораките никој не почитува Владини мерки. Каде се инспекциите?

И покрај пандемијата и непочитувањето на Владините мерки,  пазарните инспектори немаат казнето ниту една од фирмите кои поставуваат лежалки и маси, бидејќи плажите немаат легален стопанственик.

Добив снимка како изгледа Градиште денес! Ужас!

Geplaatst door Goce Burzevski op Zaterdag 1 augustus 2020