fbpx
нед. Авг 2nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопјани се истепале во стариот дел на Охрид, две лица пренесени во болница

На 02.08.2020 година во00,30 часот, на плажата „Сараиште“ во Охрид,нарушен е јавниот ред и мир со физички напад и употреба на стаклен предмет, извршен од Л.Ч.(23) врз Љ.Д.(24) и Д.Ј.(24), сите од Скопје. Љ.Д. и Д.Ј. со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Општата болница во Охрид а напаѓачот е приведен. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.