Свет

Република: Затворено гласачкото место во Мелбурн – излезност од 6 отсто

Изјаснувањето на референдумот почна и заврши во Мелбурн, Австралија, јавува Република. Од 104 пријавени избирачи своето право го искористиле 7 гласачи односно излезноста изнесувала 6,74 %.

Извор: Република

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток