Свет

Ураган ги погоди Италија и Грција, донесе огромни бранови

Реткиот ураган мознат како „медикен“ кој се разби на Средоземјето ги погоди утринава Пилос и Метони на југот на Грција каде има прекин во снабдувањето со струја и откажани се траектите.

Траектите се сопрени меѓу Пиреј и делови од островите Циклада, како Миконос и Санторини, како и некои островите во групата Додеканези, Род и Кос.

Извештаите јавуваат за големи бранови и силен ветер, но засега нема повредени. На жителите им е советувано да останат во затворено

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток