Актуелно

Германците ја оставија соблекувалната како свињарник по дуелот со Македонија

Германија, по победата над Македонија во квалификациите за Светското првенство, обезбеди пласман во Катар. Избраниците на Ханси Флик победата бурно ја прославија во соблекувалната и зад себе оставија неред и хаос. Германскиот новинар Стефан Краус имаше можност да влезе и да објави фотографии во каква состојба беше оставена.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

To Top