Македонија

Пожар во индустриска зона

МВР информира дека вчера во 22,11 часот било пријавено дека во индустриска зона Бунарџик во кругот на „ТИРЗ 2“ имало опожарена сува трева и лозја. Во 23 часот од екипа на Противпожарна единица Скопје, пожарот е локализиран.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток