Македонија

Инцидент пред гласачко место во Ново Лисиче – хулигани нападнале жена што гласала, па се судриле со полицијата

Група од млади малтретирале жена која дошла да гласа на референдумот на гласачко место во училиштето, по што интервенирале полицајци кои биле распределени на ова гласачко место. Напаѓачите се спротиставиле и судриле со полицијата, по што дошло засилување и лицата биле приведени и однесени во полициска станица, велат очевидци за Либертас.

Лица од групата извикувале „Смрт за ш…..и“.

По инцидентот, пред училиштето има засилено присуство на полиција, а гласањето тече непрекинато.

Се очекува официјална информација од МВР за инцидентот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток