Македонија

ДИК ги почасти пица присутните кои го следат референдумот

Вечерва во седиштето на Државната изборна комисија се присутни голем број на домашни и странски медиуми кои во текот на целиот ден ги исчекува резултатите од референдумот.

ДИК одлучи да ги почасти медиумите, но и сите вработени со пица од позната скопска пицерија. Освен пица, присутните добија и кафе и вода.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток