Македонија

Ременски за “Бојкотирам”: Ајваро-повикувачите нема да имаат ајвар до пролет

Прстеничката Фросина Ременски преку социјалните мрежи упати порака до “Бојкотирам”.

“За да сфатите подобро во кој правец се движи Македонија погледнете го пресот на Зоран Заев и на Мицковски, и споредно “прославата” на ајваро-повикувачите. Од една страна е јасната акција за иднината на граѓаните и на Македонија, а од друга страна аплаудирање на кукавичкото попречување на таа иднина.
Ајваро-повикувачите ќе си го с’ркаат ајварот оваа зима, до пролет тешко да им стаса.
Се лажат сите ако мислат дека граѓаните кои сакаат и се определија ЗА европска иднина ќе им ги јадат бучкурушот што се обидуваат да им го сервираат. Преспијте си и будете спокојни !
Уште утре ќе видите колку сте биле во право кога сте заокружиле ЗА својата европска иднина и колкава среќа има Македонија што ја води визионер Зоран Заев” пишува прстеничката

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток