Актуелно

(ВИДЕО) Џани му се „бутна“ во фаца на Португалецот Јота, имаше што да му каже

Повторно еден од најпргавите на теренот беше нашиот лев бек Езгијан Алиоски кој одигра уште еден меч на високо ниво.

Она што е својствено за популарниот Џани е неговиот темперамент кој вечерва повторно исплива на површина во Порто.

Алиоски му се пушти во фаца на Португалецот Диого Јота од Ливерпул и имаше што да му каже.

На почеток