Актуелно

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена во Харков оди по улица, на неколку метри од неа паѓаат гранати

На социјалните мрежи се појави ново видео од бомбардирањето на Харков. Видеото го објави Олена Халушка, вработена во Украинскиот центар за борба против корупцијата.

На снимката се гледа пат и неколку пешаци. Во преден план е личност, најверојатно жена, која носи торби и го поминува патот. Во позадина се гледаат уште две лица како трчаат преку патот.

Во еден момент на сред улица експлодираат два проектила. Лицето во преден план на видеото паѓа на подот од силината на ударот, но набрзо станува и продолжува понатаму.

На почеток