Свет

Силно невреме во Дубровник

Силно невреме ноќеска го зафати Дубровник.

Поради обилните врнежи поплавени се голем број на улици во градот, а водата влегла и во некои станови и куќи.

Како што јавува ДуЛист, пожарникарите за само три часа, од 4 до 7, имале 30 интервенции за испумпување на вода.

Проблеми има и на магистралните патишта, а на одредени места има и појава на одрони.

Освен во Дубровник, врнежи има на територијата на целата земја.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток