Актуелно

Џамбазов: Оние кои викаат полуанонимни пејачки во нивните дискотеки, ич да не ме бараат

Актерот, шоумен и музичар, Игор Џамбазов денеска преку својот Инстаграм профил испрати остра порака до сопствениците на клубови и дискотеки кои ангажираат „полуанонимни“ пејачки за големи суми на пари. Им порача веќе него да не го бараат.

-Ги замолувам сите сопственици на дискотеки и клубови кои ангажираат полуанонимни пејачки од Балканот, со една и пол песна во кариерата, а ги плаќаат 5 (и со букви ПЕТ) пати повеќе од најдобрите македонски изведувачи, ич да не ме бараат за настап со мојот бенд. За вас дечки сум недостапен… дур сум жив. Идемо садаааа… Балкан гориииии…“, напиша Џамбазов.

На почеток