Скопје

Малолетници натепале дете во Центар

На 09.06.2022 во 09.40 часот во Полициската станица Центар, С.М.(41) од Скопје пријавила дека на 04.06.2022 околу 23.30 часот кај угостителски објект на подрачје на Центар нејзиниот малолетен син, по претходна расправија, бил физички нападнат од друг малолетник и уште четири лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток