Македонија

МВР: Фатена група на дилери, запленети 22 килограми марихуана

Ноќеска полицијата приведее шест лица и заплени околу 22 килограми марихуана, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

„Марихуаната била транспортирана од Албанија во Македонија. Имено, на превојот „Стража“ од страна на полициски службеници запрени се две патнички моторни возила и при извршен претрес во возилото „шкода суперб“ пронајдени и одземени се две вреќи со марихуана. На местото на настанот лишени се од слобода три лица од Скопје, меѓу кои и организаторот на транспортот на дрогата К.Р. (29) од Скопје, кој претходно бил осуден на казна затвор во траење од 11 години и бил во бегство од Казнено поправната установа „Идризово“, а се барал по распишана потерница. Лишени од слобода се и Р.И. (23) и С.Е. (22)“, рече Ангеловски.
Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток