Свет

Специјална единица на косовска полиција се упатила кон Штрпце

Албанските медиуми на Косово неофицијално јавуваат дека специјална единица на косовска полиција се упатила кон Штрпце.

Индекс објави и видео од колона полициски возила како со голема брзина возат по автопат.

Според последните информации, оклопните возила пристигнале во полициската станица во Урошевац.

Локалните Срби, да потсетиме, веќе неколку часа ги блокираат локалните патишта кај Штрпце поради ранетите две момчиња.

На почеток