Свет

Вучиќ му порача на ранетото момче: И во Хиландар вечерва се молат за тебе

Братучедите Стефан и Милош Стојановиќ вчера беа ранети кај Штрпце додека носеле бадниково дрво. Претседателот на Србија Александар Вучиќ преку социјалните мрежи му испрати порака на малиот Стефан.

„Жив и здрав Стефан. Вечерва сите се молиме за тебе во Хиландар. Христос се роди!“, напиша Вучиќ.

На почеток