Свет

Османи: Сторителот на нападот треба да биде изведен пред лицето на правдата

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, го осуди нападот врз српските момчиња кај Штрпце и им посака брзо закрепнување.

Како што јавија Репортери, таа изјавила дека нивната повреда е неприфатлива и дека сторителот на нападот треба да биде изведен пред лицето на правдата.

Османи додаде дека безбедносните агенции треба итно да се позанимаваат со случајот.

На почеток