Актуелно

(ВИДЕО) Силен земјотрес во Турција

Силен земјотрес утрово во 08 часот и 38 минути по македонско време е регистриран во Турција. Земјотресот е со јачина од 5 степени по Рихтер.

Епицентарот е 129 км северозападно од Измир и 12 км северно од Агија Параскеви.

На почеток