Свет

(ВИДЕО) Се урна хеликоптер во близина на градинка, има мртви и повредени

Хеликоптер се урна во близина на градинка во Бровари, во регионот на Киев, по што избувна пожар, јавија украинските медиуми.

Како што е објавено на социјалната мрежа Твитер, МВР соопшти дека хеликоптерот што се урнал е украински и дека во моментов се знае дека има пет жртви. Исто така, има и повредени лица.

На почеток