Свет

Експлозија во магацин кај Дубровник, има загинати

Денеска во местото Кнежица кај Дубровник се случи експлозија во која едно лице загина, пренесува „Индекс.хр“.

„Полициски службеници од полициската управа Дубровник-Неретва ги утврдуваат околностите за експлозијата што се случи денеска, 1 февруари, околу 13.30 часот во магацин во месноста Кнежица, во која животот го загуби едно лице. Повеќе детали ќе да се знае по истрагата, кога ќе разговараме за да пријавиме во јавноста“, известија од ПУ на Дубровник-Неретва, пренесува „Индекс.хр“.

На почеток