Свет

Пренасочени летови, ветрот создаде хаос

Сите четири денешни летови за Белград, односно Истанбул, поради невремето се пренасочени од аеродромот во Тиват кон аеродромот во Подгорица, јавува „Вијести“.

Силниот и бурен северен ветер, кој од вчера дува на крајбрежјето, не го заобиколи ниту Тиват.

Невремето придружено со силен ветер вчера предизвика штети во повеќе црногорски општини.

На брегот излетале покриви, се превртеле камион и кран, ветерот кршел дрвја, а биле блокирани и неколку патишта, јавуваат црногорските медиуми.

На почеток