Актуелно

Апасиев: Кажете им на Прецедникот и на учкана во МНР дека и во Сирија имаше земјотрес со жртви

Лидерот на Левица Димитар Апасиев со порака до претседателот Стево Пендаровски и министерот за надворешни Бујар Османи:

„Кажете им на Прецедникот и на учкана во МНР дека и во СИРИЈА имаше земјотрес со жртви“, вели Апасиев.

На почеток