Актуелно

Апасиев до Гаши: Кој со ѓаоло тикви сади, ѓаоло очи му вади

Лидерот на Левица Димитар Апасиев со народна поговорка ја искоментира поплаката на лидерот на Алтернатива, Африм Гаши кој се пожали дека довчерашниот нивни коалиционен партнер СДСМ брутално го раскинал договорот за коалицирање.

„Гаши, друже, ај да ти набацам една каурска: „Кој со ѓаоло тикви сади, ѓаоло му очи вади“

p.s. Идете сега, нека ве гласа „меџународната““, напиша Апасиев.

На почеток