Свет

Путин мислеше дека брзо ќе го заземе Киев но тогаш ја запозна храброста на Украинците, вели Бајден

На годишнината од почетокот на рускиот напад врз Украина се огласи и американскиот претседател Џо Бајден.

„Пред една година претседателот Путин мислеше дека брзо ќе го заземе Киев“, објави официјалниот профил на американскиот претседател.

„И тогаш тој се сретна со храброста на Украинците и железната волја на нациите ширум светот“, се вели во соопштението на Бајден.

На почеток