Актуелно

(ВИДЕО) Лазаров: Не ми е одземен пасошот, ниту ми е забранет јавен настап

Не ми е одземен пасошот, ниту ми е забранет јавен настап, вели јутјуберот Стефан Лазаров по скандалот со новинарот Драган Павловиќ Латас.

Тој објасни дека деновиве не го барале новинари и затоа решил да се обрати преку јутјуб каналот. Лазаров е разочаран затоа што 50 медиуми објавиле вести за настанот, но никој не го барал за мислење. На новинарите им порача дека треба да се придржуваат до Кодексот и да не шират лажни вести.

На почеток