Актуелно

Зеленски за стрелањето на украинскиот војник: „Слава на херојот“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави твит кој, очигледно, е посветен на застреланиот украински воен заробеник.

Видеото од стрелањето, денеска се прошири на социјалните мрежи.

„Слава на херојот! Слава на хероите! Слава на Украина!“ објави Зеленски на „Твитер“.

На почеток