Свет

Запленети 58 килограми кокаин со нацистички симболи

Запленети 58 килограми кокаин со нацистички симболи


Перуанската полиција заплени 58 килограми кокаин, подготвен за испраќање во Белгија од пристаниште на северот на земјата, спакуван во пакети со нацистичко знаме.

Кокаинот бил дистрибуиран во педесетина пакувања, на чиј врв пишувало „Хитлер“.

NEW 🚨 Fifty bricks of cocaine bearing Nazi symbols seized in Peru, NY Post reports pic.twitter.com/fItU0rUL3f
— Insider Paper (@TheInsiderPaper) May 26, 2023

Товарот бил откриен во контејнер на брод под либериско знаме на пристанишниот терминал во Паита, град во близина на границата со Еквадор.
Не се пријавени апсења.

На почеток