Коментари

Апасиев повторно го навреди Пендаровски

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев повторно упати навреди на адреса на шефот на државата, Стево Пендаровски.

Тој со недоличен речник се обрати кон претседателот.

Инаку, претседателот денеска на прес – конференција соопшти дека ги потпишал указите на законите за Бехтел и Енка.

На почеток