Македонија

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа меѓу „југо“ и мотоцикл

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа меѓу „југо“ и мотоцикл

Синоќа, во 18.50 часот, во ОВР Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Охрид, во близина на Кичево, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „југо“ ,со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ф. А. (54) од Кичево и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Кичево.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата малолетникот добил тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Кичево.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Макфакс

На почеток