Свет

(Видео) Еврокомесарка плете додека Фон дер Лаен држи важен говор

(Видео) Еврокомесарка плете додека Фон дер Лаен држи важен говор

Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон извади игли и конци за време на говорот на претседателката на ЕК Урсула фон дер Лаен и почна да плете.

Се се случи вчера на пленарната седница на Европскиот парламент во Стразбур, пишува „Политико“.

„Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон е видена со игли за плетење во салата. Ова не е прв пат да го прави тоа“, пишува медиумот.

На видеото, Јохансон може да се види како плете во салата.

„Политико“ објави и фотографија од тегла џем што шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, ја донела со себе на говорницата пред нејзиниот говор.

„Политико“ пишува за тоа, дали е можно Урсула фон дер Лаен да ставила тегла џем до неа како своевиден скриен политички сигнал.

makfax.com.mk

На почеток