Скопје

Случаен минувач спречил полов напад врз осумгодишно девојче

Малку по 15 часот, во текот на вчерашниот ден, во полиција било пријавено дека на улицата Индира Ганди 68-годишен скопјанец се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач.

Како што се наведува во соопштението на Министерството за внатрешни работи, мажот е приведен во полициска станица и се работи на расчистување на случајот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток