Македонија

Нападнат малолетник во Тетовско, полицијата го расчистува случајот

Нападнат малолетник во Тетовско, полицијата го расчистува случајот

Триесет и осумгодишниот А.А. од тетовско Горно Палчиште вчеравечер во 22 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 21 часот пред угостителски објект во селото, неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, извести СВР Тетово.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

На почеток