Скопје

Опожарени 30 броила во Скопје

Триесет броила се опожарени во зграда во Скопје. Според полицијата, вчера во 17,05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Ѓ.Ѓ. пријавил дека истиот ден околу 14,30 часот на улицата „Христо Татарчев“ од непознати причини во влезот од зградата кај струјомерите избил пожар, при што биле опожарени околу 30 броила.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат во 15,30 часот.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток