Македонија

Загина пешак од Куманово – во него удрило „ауди“ управувано од 22-годишно момче

Фото: Илустрација

Загина пешак во Старо Нагоричане.

„На 09.01.2024 во 20.05 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка патничко моторно возило „ауди“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Н.Т.(22) од с.Добрача-општина Старо Нагоричане, удрило во З.Ѓ.(59) од Куманово“, велат од МВР.

На местото на несреќата починал З.Ѓ.. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово.

На почеток