Свет

Најголемиот напад од Газа во последните неколку недели: На југот на Израел беа истрелани повеќе од 50 ракети

ОН: Продолжувањето на борбите во Газа е катастрофално

Повеќе од 50 ракети беа истрелани денеска од Појасот Газа врз градот Нетивот во јужен Израел, соопштија локалните власти.

Во соопштението се наведува дека врз градот биле истрелани ракети, но дека нема извештаи за повредени, пишува „Тајмс оф Израел“.

Нападот на Нетивот е најголемиот ракетен напад од Газа врз Израел во последните недели.

На почеток