Спорт

(Видео) Македонија ја победи Швајцарија на Европско по ракомет

Македонија ја победи Швајцарија на Европското првенство по ракомет. Натпреварот заврши со резултат 29-27.

Со оваа победа од два гола, Македонија обезбеди место во првиот шешир за баражот за СП.

Македонската репрезентација заврши како третпласирана во својата група А.

На почеток