Спорт

(Видео) Ѓоковиќ се налути на својата екипа: Новак едвај дише, бараше услуга, па реагираше

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ игра четвртфинален меч на Австралија опен против Тејлор Фриц, каде се води огромна борба во првиот сет од овој меч, кој ќе се решава само во тај-брејк, а интересна сцена беше виденa помеѓу 11-тиот и 12-тиот гем на овој сет.

Новак Ѓоковиќ повторно има проблеми со дишењето во Австралија, боледува од вирус, но и температурата која е огромна во Мелбурн му прави проблеми, а сето тоа влијае на играта на српскиот тенисер.

Поради ова, тој веќе неколку пати за време на турнирот побара од својот тим да му обезбеди пијалоци, односно потребни витамини и електролити, што беше случај и овој пат.

Ѓоковиќ потоа се налутил, почнал да се фаќа и да им вика, што било фатено на камерата.

Дури и Џон Мекинро, коментаторот на мечот, го коментираше овој настан велејќи дека неговиот тим „има само една работа“…

Како изгледаше сето тоа можете да видите во видеото подолу.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ игра четвртфинален меч на Австралија опен против Тејлор Фриц, каде се води огромна борба во првиот сет од овој меч, кој ќе се решава само во тај-брејк, а интересна сцена беше видено помеѓу 11-тиот и 12-тиот гем на овој сет.

Новак Ѓоковиќ повторно има проблеми со дишењето во Австралија, боледува од вирус, но и температурата која е огромна во Мелбурн, што сето тоа влијае на играта на српскиот тенисер, а тој исто така многу се мачи во текот на натпреварот.

Поради ова, тој веќе неколку пати за време на турнирот побара од својот тим да му обезбеди пијалоци, односно потребни витамини и електролити, што беше случај и овој пат, кога стручниот штаб реши да го „олади“, на се разбира, несвесно.

Ѓоковиќ потоа се налутил, почнал да се фаќа и да им вика, што било фатено на камерата.

Дури и Џон Мекинро, коментаторот на мечот, го коментираше овој настан велејќи дека неговиот тим „има само една работа“…

Како изгледаше сето тоа можете да видите во видеото подолу.

На почеток