Македонија

Мајка од Струга доби кривична за запуштање и малтретирање на дете

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против С.Н.(38) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

„Пријавената, со запоставување на својата родителска должност за грижа и воспитување, своите три малолетни деца и ги присилила да питачат во Дебар“, велат од МВР.

Случајот се испитува од Обвинителството.

На почеток