Скопје

Насилство скопски ресторани: Малолетници натепале скопјанец, а маж натепал малолетник

Два случаи на насилство се пријавени во скопската полиција. Млад скопјанец бил натепан од малолетници, а пак, малолетник добил шамари од непознато возрасно лице по кое се трага.

„Во СВР Скопје, Р.Н.(21) од Скопје пријавил дека на 20.01.2024 во угостителски објект на подрачје на Центар – Скопје бил физички нападнат од неколку малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во едниот случај.

Потоа се додава: „На 21.01.2024 во 03.25 часот во СВР Скопје, Д.Б.(55) од Скопје пријавил дека на 20.01.2024 во угостителски објект на подрачје на Центар – Скопје неговиот малолетен син бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“.

На почеток