Скопје

Среде бел ден, околу пладне, скопјанец натепан и ограбен во Ѓорче Петров

Среде бел ден, околу пладне, скопјанец бил ограбен во Ѓорче Петров.

„На 20.01.2024 во 12.45 часот во СВР Скопје, З.К.(50) од Скопје пријавил дека на подрачје на Ѓорче Петров – Скопје три лица физички го нападнале и му одзеле чанта со лични документи“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На почеток