Скопје

Дете натепано во од деца во Инџиково

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради Задушница

На 21.01.2024 во 23.40 часот во СВР Скопје, Т.П.(44) од Скопје пријавил дека околу 18.30 часот во с.Инџиково, скопско, поради претходно неодразбирање, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, сите од с.Инџиково.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток