Свет

Експлозија во Појасот Газа: 10 израелски војници загинаа

Улиците на Газа се смртоносен лавиринт за израелските војници

Израелската армија соопшти дека 10 нејзини војници загинале во Појасот Газа, кога две згради се урнале по голема експлозија и наводно тенк бил погоден од проектил.

Како што пишува „Тајмс оф Израел“, израелската армија се уште ги истражува причините за експлозијата.

Се додава дека се верува дека експлозијата била предизвикана од проектил испукан кон зградата во која биле складирани мините.

На почеток